Kto nakarmi ryby w czasie wakacji?

Zdarza się, że na czas wakacji czy urlopu musimy wyjechać i pozostawić naszych wodnych podopiecznych samych w domu. Podstawowym pytaniem jakie sobie wtedy zadajemy to czy nasze ryby obędą się bez pokarmu przez dłuży czas. Oczywiście ryby, jak każde inne zwierzę musi jeść i nie możemy pozostawić ich samych sobie.

Idealnym rozwiązaniem było by pozostawić akwarium pod opieką doświadczonego akwarysty, ale oczywiście nie zawsze taka możliwość istnieje. Zdecydowanie odradzamy przekazywania obowiązku karmienia ryb domownikowi, który nie zna się na akwarystyce. Nawet dokładnie poinstruowania osoba, która nigdy wcześniej nie karmiła ryb, zazwyczaj przekarmi ryby co często prowadzi również do strasznego zabrudzenia zbiornika.
Rozwiązania niemal idealne tego problemu prezentujemy poniżej.

Karmniki automatyczne to bardzo proste i wygodne rozwiązanie na czas wakacyjnych urlopów i wyjazdów na weekend lub Święta. Ich działanie polega na podawaniu rybom określonej ilości pokarmu kilkakrotnie w ciągu doby. oczywiście częstotliwość karminie jak i ilość podawanego pożywienia programujemy samemu.
Automatyczne karmniki przypadły tak bardzo przypadły do gustu akwarystom, że obecnie są powszechnie używane na co dzień.

     
   

Pokarmy weekendowe w kostkach przeznaczone są do karmienia ryb w czasie krótkiej nieobecności opiekuna. Kostka wystarcza na wykarmienie ok. 15 średniej wielkości ryb. Kostka rozmięka w miarę spożywania jej przez ryby. W zależności od twardości wody proces rozmiękania kostki może przebiegać szybciej lub wolniej. Rozwiązanie dobre na karmienie małych ryb.

   

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!