Zoobotanica 2013 - stoiska targowe cz.2

Prezentujemy drugą część fotoreportażu branżowej części targów Zoobotanica 2013.

 

Stoisko firmy Aqua-Tech z Rybnika. Firma zajmuje się sprzedażą ryb oraz projetowaniem akwariów dla firm i osób prywatnych.

 

Firma zaprezentowała duży zbiornik in z płaszczkami i zbrojnikami.

 

Zainteresowanie stoiskiem ze strony zwiedzających było bardzo duże. Przy akwarium non stop przebywali pasjonaci podziwiający ryby.

 

Małe stoisko produktów Aqua-Nova.

 

Firma Vitroplant prezentowała rośliny z hodowli in-vitro. Laboratorium Vitroplant szczyci się 40 – letnim doświadczeniem w zakresie rozmnażania wielu gatunków roślin metodą kultur tkankowych (in vitro). Od 2010 r. firma rozpoczęła też produkcję roślin akwariowych in vitro (w żelu).

 

Duże stoisko firmy Aquel. Firma prezentowała na nim prawie wszystkie swoje produkty akwarystyczne.

 

Bardzo zainteresował nas motyw znajdujący się na głównym banerze stoiska. Nawiązuje on do nowej grafiki na opakowaniach zestawów akwariowych Aquael. Jak widać firma stawia na akwarystykę jako hobby rodzinne.

 

Rzut oka na wystawę krewetkariów. Pełny fotoreportaż z tej części targów prezentujemy na łamach portalu.

 

Na terenie targów spotkaliśmy Pawła Szewczaka, który był organzatorem wystawy krewetkariów. Paweł jest uznanym na arenie międzynarodowej hodowcą krewetek oraz polskim pionierem akwarystyki naturalnej.

 

W centralnej części hali targowej znajdowała się wystawa konkursowa nano akwariów.

 

Wystawie tej poświęciliśmy oddzielną część fotoreportażu.

 

Stoisko firmy Tropical na którym mogliśmy zapoznać sie z pokarmami produktowanymi przez polskiego producenta. Na stroisku znajdowało się kilku przedstawicieli, którzy odpowiadali na wszelkie pytania odnośnie żywienia ryb.

 

Jak widać Tropical na swoim stoisku zaprezentował nie tylko ładne akwarium ;-)

 

Tropical na swoim stoisku zaprezentował duże akwarium z pięknymi pielęgnicami (Ziemiojadami). Wystrój zbiornika imitował naturalne środowisko ryb.

 

Stoisko Ekilap. Firma zajmuje się sprzedażą głównie płazów i gadów egzotyczych, jednak w jej ofercie znajdują sie też akcesoria akwarystyczne, dekoracje oraz ryby.

 

To co przerażało na stoisku targowym to bojowniki zamknięte w słojach....

 

Jak widać kondycja ryb nie była najlepsza. Bojowniki miały złożone płetwy i pływały przy dnie słojów. Takiej prezentacji żywych zwierząt nie spodziewał by się żaden akwarysta odwiedzający Zoobotanikę! My również o takiej "promocji" firmy myślimy jak najgorzej....

 

Firma zaprezentowała jedną ciekawostkę. Młode egzemplarze Lepisosteus alligator. Obawiamy się jednak że firma ta może proponować rybę do handlu dla domowych użytkowników akwarium.... Jak wiadomo niszczuki te rosną do dużych rozmiarów i nie nadają się do trzymania w standardowych zbiorników akwariowych któe można spotkać w domach.

 

Niesmak stoiska dopełniony był wystawą tandetnych, naszym zdaniem, sztucznych dekoracji akwarystycznych.

 

Stoisko wydawnictwa Pet Publications - wydawcy kilku magazynów akwarystycznych: miesięcznika "Magazyn Akwarium" ; dwumiesięcznika mini pisma "Akwarium" ; "Zeszytów Akwarystycznych" gdzie każdy z numerów poświęcony jest oddzielnemu, konkretnemu tematowi oraz "Zeszytów terrarystycznych".

 

Stoisko od samego otwarcia hali targowej było wręcz oblegane przez kupujących. Wydawnictwo w czasie targów oferowało archiwalne wydania wszystkich pism w promocyjnych cenach. Przyczyniło się to do ogromnego zainteresowania ze strony klientów.

 

Na zdjeciu Pani Hanna Stepnowska oraz Paweł Czapczyk obsługujący klientów stoiska. Bardzo duże zainteresowanie ze strony odwiedzających, zmusiło przedstawiecieli wydawnictwa do zatrudnienia dodatkowych osób do pomocy przy sprzeaży pism. Spędziliśmy przy stoisku długą chwilę z nadzieją na możliwość swobodnego porizmawiania z Panią Hanną oraz Pawłem Czapczykiem. Niestety nie udało się to ze wzglęgu na ogrom ludzi zainteresowanych zakupem pism.

 

Na dobrą sprawę tak wyglądało stoisko PP przez większość czasu. Należy się z tego faktu tylko cieszyć, ponieważ ogromne zainteresowanie odwiedzajcych wydaniami pism, świadczą że pasjonaci w dobie internetu i wydań cyfrowych nadal szukają tradycyjnego dostępu do wiedzy.

 

Na stoisku firmy Trzmiel można było zapoznać się z Magazynem Koral oraz produktami firmy Seachem, które są dystrybuowane przez warszawską firmę Zoofokus.

 

Naszą uwagę przyciągnęło akwarium ze szkła Opti White wktóym pływały młode pielęgnice z jeziora Malawi. Wystrój zbiornika był bardzi nietypowy. Na pierwszy rzut oka nie można było się domyśleć z czego zrobione są dziwne dekoracyjne wstęgi.

 

Postanowiliśmy spędzić trochę czasu na stoisku i podłuchać opinii innych zwiedzających. Usłyszeliśmy min. komentarze: "tasiemiec" ; "sznurowadła" ; "plastikowe wstęgi" itp.

 

Trzeba było zgłębić temat i o informacje poprosiliśmy przedstawiciela firmy. Otóż firma podjęła współpracę z lokalnymi "artystami" którzy z ceramiki wypalają elementy dekoracji. Przyznano że na początku trudno było "artystom" wytłumaczyć co ma to konkretnie być i jaki efekt aranżacje mają tworzyć. Próbowano nasz przekonać, że oprócz walor dekoracyjnych ceramiczne wstęgi pełnią też ważną funkcję kryjówej dla ryb...  pomysłu. Trudno jednak takową dekorację nazwać sztuką, a raczej można powiedzieć że taki aranż jest na granicach akwarystycznego kiczu. Ponieważ jednak o gustach się nie dyskutuje, nie będziemy komentować dalej. Opinię pozostawiamy Wam.

 

Na stoisku Trzmiel można było zobaczyć jak wyglądaję pojedyncze elementy dekoracyjne z których został złożony cały aranż zbiornika. Ceramika występuje w kilku wersjach kolorysycznych, a cena jednego elementu to kilkadziesiąt złotych.

 

Trzmiel oprócz "ceramicznego Malawi" prezentował również łądną nanao rafę.

 

Stoisko firmy Tropheus Tanganika. Niestety nie zostało na nim zaprezentowane żadne akwarium z biotopu.

 

 Zobacz wszystkie fotoreportaże:
Zoobotanica 2013 - wystawa "W labiryncie"
Zoobotanica 2013 - stoiska targowe cz.1
Zoobotanica 2013 - stoiska targowe cz.2
Zoobotanica 2013 - stoiska klubów i for internetowych
Zoobotanica 2013 - akwaria wystawowe
Zoobotanica 2013 - konkurs aranżacji Nanoakwariów
Zoobotanica 2013 - wystawa krewetkariów

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!