Zoobotanica 2013 - stoiska klubów i for internetowych

Targi Zoobotanica nie mogły się oczywiście obyć bez klubów, stowarzyszeń oraz akwarystycznych for internetowych. Prezentujemy fotoreportaż ukazujący ich stoiska oraz akwaria. Jak widać zbiorniki akwariowe znacząco się na stoiskach różniły.

 

Lubuskie forum akwarystyczne zaprezentowało akwarium wystylizowane na takie, które znamy sprzed kulku dekad. Oryginalne akwarium ramowe zasilane było przez filtr gąbkowy typu Delfin, który znają wszyscy akwaryści.

 

Surowy wystrój przypominał całkowicie ten który znany był sprzed lat. Akwarium dla dopełnienia efektu stało na stoliku zrobionym ze starej podstawy pod maszynę do szycia. Gratulujemy oryginalnego pomysłu!

 

Klub Malawi posiadał największe stostko ze wszystkich tego typu. Również ekipa klubowa przybyła bardzo licznie na targi Zoobotanica.

 

Klub Malawi zaprezentował trzy duże zbiorniki oczywiście z pielęgnicami z jeziora Niasa. Każde z nich urządzone było w innym stylu, a oko zwiedzających cieszyły piękne ryby.

 

Na stoisku zwiedzający mieli dostęp do darmowych ulotek klubowych.

 

Wrocławskie Towarzystwo Akwarystyczne zaskoczyło wszystkich bardzo oryginalnym pomysłem. W bardzo obszernym, płytkim zbiorniku znajdowała się kaskadowa aranżacja z zasianym ryżem.

 

W każdym z poszczególnych poziomów pływały inne gatunki ryb. Na samej górze można było oglądać bojowniki syjamskie, zaś na samym dole aranżacji gurami.

 

Aranżacja była ozdobiona deoracjami imitującymi chińskie domki i altanki. Pomysł na aranżację bardzo ciekawy, a wykonanie z pewnością bardzo czasochłonne. WTA pokazało inne podejście do akwarystyki za co bardzo dziękujemy.

 

Na stoisku DiscusForum.adamn.pl mogliśmy oglądać akwarium z pięknymi paletkami.

 

Trójmiejskie Stowarzyszenie Akwarystów mimo że liczące bardzo niewielu członków jak wykle pojawiło się na targach.

 

Zaprezentowane akwarium imitowało zimnowodny zbiornik jeziorowy w którym pływały karasie. Ryby doskonale znane polskim wędkarzom, ale rzadko spotykane w akwariach dekoracyjnych.

 

Prezentowane ryby były w doskonałej kondycji i żywo pływały po całym akwarium.

 

Podkarpackie Forum Akwarystyczne (http://podforak.rzeszow.pl) na swoim stoisku zaprezentowało tylko jedno akwarium morskie typu nano-reef. Duże, piękne akwarium forumowiczów można było obejrzeć na wystawie konkursowej. A wierzcie mi że robiło ogromne wrażenie.

 

W przypadku podkarpackiej forumowej rafy można spokojnie powiedzieć że małe jest piękne. Ukwiały przepięknie prezentowały się w zbiorniku, a aranżacja cieszyła oko.

 

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne (http://www.dfa.net.pl) przybyło bardzo licznie na targi. Na stoisku prezentowali dwa akwaria urządzone w różnych stylach.

 

Pierwsze akwarium DFA prezentowało czarne wody wraz z piekną ławicą ryb.

 

Ładnie urządzone akwarium nano. DFA pokazało też idealne zastosowanie dla kuli która pojawia się jeszcze w sklepach zoologicznych. Przy kuli z cukierkami widniał napis uświadamiający do czego owa kula nadaje się idealne :-)

 

Klub MIłośników Tanganiki zaprezentował akwaria zgodne ze swoim profilem. Oczywiście mogliśmy oglądać tu akwaria z biotopem jeziora Tanganika. W tym roku klub zaprezentował akwaria z muszlowcami.

 

Ekipa Klubu Miłośników Tanganiki

 

W zaprezentowanych zbiornikach odtworzono wiernie biotop piaszczystego jeziora.

 

Aqua Forum Częstochowa na swoim stoisku pokazała dwa małe zbiorniki. Zdecydowanie bardziej obszerny baniak wystawiony był w sekcji konkursowej.

 

Kieleckie Forum Akwarystyczne

 

Górnośląsie Stowarzyszenie Akwarystów (gsa.org.pl) zaprezentowało akwaria w stylu nature. Po raz kolejny widać, że małe akwarium może być bardzo efektowne.

 

 

Zobacz wszystkie fotoreportaże:
Zoobotanica 2013 - wystawa "W labiryncie"
Zoobotanica 2013 - stoiska targowe cz.1
Zoobotanica 2013 - stoiska targowe cz.2
Zoobotanica 2013 - stoiska klubów i for internetowych
Zoobotanica 2013 - akwaria wystawowe
Zoobotanica 2013 - konkurs aranżacji Nanoakwariów
Zoobotanica 2013 - wystawa krewetkariów 

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!