Haplochromis lobochilus

POCHODZENIE:
Afryka - jezioro Malawi
WIELKOŚĆ:
18cm 
ZACHOWANIE:
Gatunek umiarkowanie agresywny, jednak samce agresywne wobec siebie. Najlepiej trzymać kilka egzemplarzy w proporcjach 1 samiec z kilkoma samicami. 
DYMORFIZM:
Samiec większy i intensywniej ubarwiony. Samica szara ze wzorem od grzbietu do lini bocznej, samiec w intensywnym, niebieskim kolorze z żółtym lub pomarańczowym podbrzuszem.
TEPERATURA:
28*C
WODA:
pH 8,0-8,2 ; woda twarda do bardzo twardej.
POKARM:
Wszystkożerny, najlepiej karmić żywymi imrożonymi larwami owadów i skrobanym sercem wołowym. Dorosłe egzemplarze jedzą również młode ryby!
ROZMNAŻANIE:
Tarło burzliwe. Samica inkubuje ikrę w pysku przez około 21-28 dni. Samica przez czas inkubacji nie pobiera pokarmu. Po wypuszczeniu młode są zdolne do samodzielnego pobierania pokarmu. Rodzice troskliwie opekują się potomstwem. Młode należy karmić artemią i larwami owadów. Odpowiednio karmione młode szybko rosną.
OPIS:
Wymaga dużego zbiornika, conajmniej 120cm długości. Podłoże żwirowate. Dekoracje z kamieni tworzących groty skalne. Należy zapewnić odpowiednią ilość kryjówek w postaci grot skalnych. W przypadku gdy chcemy trzymać więcej niż jednego samca wymagay jest zbiornik conajmniej 150cm.

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!